Videokoolitus: Peensoole ja jämesoole enamlevinud haigustega patsient apteegis.


Gastroenteroloog dr Riina Salupere võtab vaatluse alla peen- ja jämesoole olulisemad haigused tsöliaakia, Crohni tõve, haavandilise koliidi, kõhukinnisuse, kõhulahtisuse ja kolorektaalvähi. Dr Salupere selgitab nende haiguste olemust, esinemissagedust ja diagnoosimist.

Proviisor Kadri Villemson räägib patsientide nõustamisest apteegis peensoole ja jämesoole enamlevinud haiguste korral. Ta toob välja, millele pöörata rohkem tähelepanu käsimüügiravimite soovitamisel ja mida on oluline ravimeid soovitades eelnevalt küsida ja täpsustada, nt kas patsiendil on kaasuvaid haigusi jms.

RIINA SALUPERE, gastroenteroloog

Riina Salupere lõpetas 1981. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna. Alates 1986. aastast TÜ gastroenteroloogia dotsent. Alates 2000. aastast TÜ sisekliiniku endokrinoloogia-gastroenteroloogia osakonna juhataja. Alates 2021. aastast Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna kliinilise meditsiini instituudi gastroenteroloogia kaasprofessor. Teadustöö põhisuunad on krooniline gastriit, põletikuline soolehaigus ja krooniline C-hepatiit. Dr Salupere on avaldanud nii teadus- kui ka populaarteaduslikke artikleid mitmetes väljaannetes ja lisaks populaarteaduslikke raamatuid. Dr Salupere kuulub Eesti Gastroenteroloogide Seltsi, alates 2006. aastast seltsi juhatuse esimees. Tervishoiuameti pädevusnõukogu esimees alates 2004. aastast ja Eesti Sisearstide Seltsi juhatuse liige 1999. aastast.

KADRI VILLEMSON, proviisor

Kadri Villemsoni ülesandeks on luua Südameapteegis teeninduskvaliteedi standardid ja mõõtmissüsteem, mille osaks on apteekrid ja kliendid. Kadri Villemsoni sõnade kohaselt: „Küsime klientidelt tagasisidet ja korraldame apteekides testostusid, et saaksime pidevalt teeninduskvaliteeti parandada. Koolitame apteekreid erinevates situatsioonides hakkama saama, samuti tegeleme nende motivatsiooni tõstmisega, sest üksnes motiveeritud töötaja saab pakkuda head teenindust. Minu jaoks on hästi oluline olla korraga nii strateeg, sõber kui ka abiline ning mõista nii töötajat kui ka klienti ja võita kliendi usaldus.“

  • Koolitus annab 2 täiendkoolituspunkti.

Küsimuste korral helistage tel 510 0381 (Eve Kaju) või kirjutage e-posti aadressil info@medlife.ee